ARTYKUŁY

Dialog w rodzinie
Dialogus (łac.), dialogos (gr.) oznacza rozmowę. Dialog to rozmowa. Tylko rozmowa i aż rozmowa. Coś, co w niektórych rodzinach całkiem nieźle funkcjonuje, w innych zaś jest na fatalnym poziomie. Kilka prawd "startowych" o dialogu w rodzinie. Dalsza część artykułu.


Przebaczenie w rodzinie
Rodzina jest doskonałym miejscem do odkrywania pewnej pięknej tajemnicy. Jest nią, dotycząca każdego z nas tajemnica przebaczania. Rzecz o umiejętności i woli przebaczania oraz o doświadczaniu mocy płynącej z przebaczenia, które potrafi przemienić człowieka. Dalsza część artykułu.


Rodzina Domem Modlitwy
Dom Modlitwy oznacza zatem obecność Jezusa Chrystusa w rodzinie. Jest miejscem stałej gotowości zaproszenia sąsiadów, znajomych, czyli jest miejscem spotkania z kimś kto doświadczył spotkania ze Zmartwychwstałym. Dalsza część artykułu.


Rodzina na przestrzeni dziejów
U schyłku epoki potęgi Rzeczpospolitej Jan III Sobieski, zwycięzca spod Chocimia i Wiednia, zwracał się z czułością listownie do swojej żony, pytał o samopoczucie i postępy swoich dzieci, nazywając je zdrobnieniami i obdarzając całusami. Dalsza część artykułu.


Kerygmat rodziny - miłość małżonków
Miłość cierpliwa jest. Miłość nigdy nie ustaje! Piękno i głębia małżeńskiej relacji. Od słowa "kochanie" przez światło Słowa Bożego o małżeńskiej miłości, aż do ewangelicznego "Marszu dla Rodzin". Dalsza część artykułu.


Marsz dla Rodzin © 2010   Designed by AAP
sponsorzy Ojcowie Paulini | Koinonia Jan Chrzciciel Wrocław